Slajdy

Slajdy to ciekawy sposób prezentowania zdjęć, a ich pokaz może być bardzo interesujący nawet gdy wyświetlane są fotografie z wakacji czy uroczystości. Zakup i wywołanie diapozytywów wiąże się jednak ze sporymi kosztami i ciężko byłoby fotografować ciągle tradycyjnym aparatem.

Rozwiązaniem może być wykonanie slajdów z odbitek. Sposób jest niezwykle prosty, wystarczy sfotografować analogowym aparatem na diapozytywie wywołaną odbitkę.

Slajd w ramce

Najlepiej fotografować odbitki ustawiając aparat na statywie i stosując miękkie rozproszone światło (np. światło dzienne jednak nie w pełnym słońcu). Należy także pamiętać o odpowiednim skadrowaniu. Zwykle wizjery w aparatach analogowych pokazują około 95-98% kadru tak więc jeżeli ustawimy kadr w taki sposób, że będziemy widzieli całą odbitkę to na późniejszym slajdzie zostanie naświetlony także kawałek powierzchni, na której leżała odbitka. W przypadku wyświetlania na rzutniku może wyglądać to niekorzystnie dlatego lepiej ustawić aparat lekko bliżej aby pozostawić margines.

Diapozytyw w ramce

Zobacz pozostałe artykuły z tego działu

Strona Główna

© 2010-2016 FOTOIN.NET Polityka Prywatności